içinde ,

Centilmen Olma Rehberi

Centilmen Olma Rehberi

Khaled Mazeedi’nin nasıl centilmen olunacağına dair tavsiyeleri var. Bunun bir seçim değil, yaşamsal bir şey olduğunu söylüyor. Bir centilmen yaşam tarzı yaşamak size nesli tükenmekte olan türler listesine giren bir itibar sağlar. Beyefendi olmak tek bir kelime etrafında döner: saygı. Kendine, önemsediklerine ve önemsemek istediklerine saygı duymaktır.

Khaled Mazeedi birçok şapka takıyor. O bir teknoloji patronu, ünlü YouTuber’a dönüşen bir aktör, “Sosyal Medya Şeyhi” olarak adlandırılıyor- Dubai’nin zarif beyefendisi olarak kabul ediliyor. Sosyal medya platformlarında 10 milyondan fazla takipçisi olan internet ünlüsü, The Youtuber Awards tarafından “Yılın Arap Yaratıcısı”, MTV IMW ödülleri tarafından “Yılın Uluslararası Etkileyicisi” ödülüne layık görüldü ve tahmini net değeri 20 milyon dolar. Chivalry Magazine ayrıca Khaled’i 2020’nin en iyi giyinen etkileyicileri olarak listeledi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Ten (@ten)’in paylaştığı bir gönderi

Nasıl Centilmen Olunur?

1. Bir centilmen her zaman tarz sahibidir

Ismarlama terzilerimden mükemmel oturan bir takım elbise giymekten zevk alıyorum ve kruvaze takım elbise ve yelekler için zaafım var. Ayrıca jartiyerleri seviyorum ve gömleğinizle aralarında çekip çıkarabileceğiniz rengin kontrastını seviyorum. Her mevsimin bir pizzası vardır ve örneğin yaz aylarında keten veya yüksek bükümlü yün takım elbise giymekten hoşlanırım. Zeytin yeşili veya uçuk gri tonlarında tütün tonları gibi daha açık renkler kullanmayı tercih ediyorum. Yazın biraz daha rahat giyinmeyi severim ama takım elbise her mevsime uygundur ve yazlık takım elbiselerimde güney İtalyan stilini tercih ederim. Yaz gardırobumun çoğu, Cesare Attolini, Marinella ve Liverano gibi butik Napoliten terziler tarafından tasarlandı.

Elinden gelenin en iyisini yapmak ve en iyi olmak el ele gider ve kendinizi nasıl sunduğunuz, hikayenizi anlatan bir ifade şeklidir. İyi bir ilk izlenimin hayranıyım ve neredeyse her zaman kravat takmayı ve güzel oturan giysiler giymeyi tercih ederim. Kıyafetimin renklerini oldukça basit ve belki de ikiden fazla zıt renkle tutma eğilimindeyim. Hiçbir şey güzel bir derbinin üstesinden gelemez, ancak, özellikle kadife olmak üzere mokasenlerin büyük bir hayranıyım ve eğer özel monogramlanmışlarsa, daha da iyi.

2. Bir centilmen sofra adabını asla unutmaz.

Ben uygun masa görgü kurallarına sahip olmanın bir savunucusuyum ve size ipleri gösteren birçok referans var. Yine de özellikle toplum içinde, çevremin her zaman bilincindeyim. Etrafımdaki insanları rahatsız etmemeye çalışırım ve her zaman ilk önce gülümseyin veya merhaba deyin, garsonlara ve çevrenizdeki insanlara karşı nazik olmak gerçek bir beyefendinin temel direğidir. Yemek yerken dağınık olmamak için de elimden geleni yaparım, ancak yemekten sonra kaşık ve çatalı yan yana koymak zarif ve uygun görgü kurallarını sergileyen bir kişi hakkında sofra adabından çok şey söyleyebilirsiniz.

3. Bir centilmen kapıyı açık tutar.

İster araba kapısı ister bina kapısı olsun, bir beyefendi her zaman bir hanımefendiye kapıyı açar. Şövalyelik asla modası geçmez. Onu geri getirme zamanı; sadece klas ve şık.

4. Bir centilmen her zaman dakiktir.

Senin sözün senin sözün. Bir beyefendi bir şey söylediğinde, buna hazırdır. İşte bu yüzden zamanında olmak karakterinizin, hatta sözünüzün bir testidir. Mükemmel değiliz, bu yüzden hedefi biraz kaçırırsanız, basit bir özür yeterlidir, ancak toplantı nedeninizden emin olarak devam edin. Bu tür durumlardan kaçınmak için önceden plan yapın ve toplantılar arasında boşluklar bırakın.

5. Bir centilmen her zaman daha yüksek bir standarda ulaşmaya çalışmalıdır.

Bir uzman önce kaliteyi arar ve ince işçilikten gurur duyar. İster bir arabanın modern tasarımı ister bir motorun egzotik sesi ister ince bir şekilde eskitilmiş bir puro veya hatta zarif bir evin iç dekorasyonu olsun, bir beyefendi yüksek standartları fark eder çünkü bunun için çaba gösterir.

6. Bir centilmen kendinden emindir ama kibirli değildir.

Gerçek güven taklit edilemez ve bu nedenle bir beyefendi daha az konuşur ve konuşmalarını eylemlerine bırakır. Aşırı övünen ve saldırgan olmak yalnızca güvensizlik ve kibir anlamına gelir. İkisi arasında bir medyan bulun ve gerisi tarih olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

En Popüler 6 Erkek Cüzdan Stili

En Popüler 6 Erkek Cüzdan Stili

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanırlar

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanırlar