içinde , ,

Erkekler Nasıl Yüzük Takmalı (5 Önemli Kural)

Erkekler Nasıl Yüzük Takmalı (5 Önemli Kural)

Bir insanın evli olduğunu nasıl anlarsınız? Bir yüzük için ellerine bakarsın. O küçük dairesel nesnenin gücü budur – çevrenize sizinle ilgili bilgileri gönderir. Ne yazık ki, çoğu erkek erkeklerin nasıl yüzük takması gerektiğini bilmiyor.

Elbette, alyansın ne olduğunu biliyoruz ama bu kadar. Peki gönderdiğiniz mesajı nasıl kontrol edebilirsiniz? Bugün her erkeğin yüzük takma hakkında bilmesi gereken beş kuralı ele alıyoruz:

Erkekler Yüzükleri Nasıl Takmalı

Kural #1: Her Yüzüğün Bir Mesaj Gönderdiğini Anlayın

Taktığınız yüzükler subliminal veya doğrudan mesajlar gönderir.

Yüzükler, zenginlik ve gücün bir göstergesi olarak işlev görürdü. Değerli bir taşın boyutu ve mücevherin berraklığı, üstün kaliteyi ve dolayısıyla önemli bir zenginliğe sahip bir kişiyi gösterir.

Bir yüzüğün yerleşimini düşünün. Ellerde belirgin bir yer kaplarlar.

Erkeklerin nasıl yüzük takması gerektiği sorusuna gelince, insanlar yüzüklerinizi fark eder. Hiçbir şey söylemeyebilirler, ancak taktığınız yüzüklere göre ince ipuçlarını yakalarlar. Seçtiğiniz yüzükler aracılığıyla hangi mesajları gönderdiğinize dikkat edin.

Kural #2: Orana Dikkat Edin

Şimdi, bu bizi orantı olan üç numaralı kurala götürüyor.

Büyük elleriniz varsa, daha büyük yüzükler takmaktan çekinmeyin. Daha küçük elleri olan erkekler, daha küçük yüzükler takarak orantılarını korumalıdır.

Aynı şekilde, ince parmaklarınız varsa, bantlarınızı ince ve kompakt tutun. Geniş bantlar, daha dolgun rakamlara sahip erkeklerde daha iyi görünecektir.

Sadece ellerinizle orantılı olacak birini seçtiğinizden emin olun.

Daha küçük eller, daha küçük yüzükler. Daha büyük eller, daha büyük yüzükler. Gayet basit.

Kural #3: Yüzüklerinizi İki Elinizde Dengeleyin

Şimdi dengeye gelelim – orantıdan farklıdır. Denge, düzgün görünecek şekilde parça takıp takı takmaktır.

Bu nedenle, mücevherlerinizi birbirine karıştırmayın, iki eliniz arasında dengeleyin. Sol elinizde bir alyans ve bir saat takıyorsanız, sağ bileğinizde bir bileklikle dengeleyin.

Saatinizin görsel ağırlığı ve alyansınız onu dengeleyecektir.

Sadece bir elinizde saatiniz, beş yüzük ve bir bileziğin olmamasına dikkat edin… diğer eliniz tamamen çıplakken.

Erkekler yüzük taktığında her şey uyumlu görünmelidir ve bu bizi metallerle eşleşen dördüncü kurala götürür.

Kural #4: Metallerinizi Eşleştirin

Çoğu erkek, gümüş veya altın arasında seçim yapmaktan memnundur. Seçim, cildinizin soğuk veya sıcak bir ton olup olmadığına göre belirlenmelidir.

Soğuk bir tonunuz varsa gümüş giyin. Damarlarınız görünüyorsa cildinizin soğuk bir tonu vardır.
Daha sıcak renkli bir cildiniz varsa altın giyin . Bu durumda damarlarınız görünmez.

Kemer tokanız takılarınızla eşleşmeli mi? Evet, mümkün olduğunca koordineli görünmek için mümkün olduğunca çok aksesuarı eşleştirmeye çalışın. Kemer tokası, saat ve yüzük üzerindeki metalden her şey benzer tonda olmalıdır.

Metalleri tam olarak eşleştirmek zorunda değilsiniz. Paslanmaz çelik ve beyaz altın birbirine karışacaktır. Yine de olabildiğince tekdüzeliği korumaya çalışın.

Kural #5: Yüzüklerinizi Güvenle Takın

Ek yüzük takma konusunda kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Kendinize güvenmiyorsanız, başarana kadar taklit etmeye çalışmayın.

Ağırlığına ve hissine alışana kadar yüzüğü evin etrafında takarak hızla güven kazanın. Ardından, güvendiğiniz kişilerin etrafına yüzüğünüzü takmaya başlayın ve fark edip etmediklerini görün. Toplum içinde takmaya başlamadan önce yorumlarına alışın.

Yüzükle ilgili soruları yanıtlamaya hazır olun. Arkasında bir hikâye var mı? Belki de nesiller boyu aktarılan bir aile yadigarıdır. İstanbul’da bir yaz tatilinde bir zanaatkardan aldığınız yüzük müydü?

Yüzüğün harika bir konuşma başlatıcı olma potansiyeli var. Arkasındaki ‘nedenini’ anladığınızdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

HER-Dugunde-Hatirlanmasi-Gereken-Uc-Sey

Düğün Kıyayetleri Seçerken Hatırlanması Gereken 3 Şey

Farkli-Parmaklarda-Yuzuk-Sembolizmi

Farklı Parmaklarda Yüzük Sembolizmi