içinde ,

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanırlar

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanırlar
Photo by svintus2010

Erkekler olarak başarı, saygı ve seks istiyoruz. Bunlar genellikle bizim için sevgiye eşittir. Kadınlar için bu o kadar basit değil.

Bu makale size kadınların yapmanızı istediği 10 şeyi gösteriyor. Bu kılavuzu takip edin ve anında kadınlar için daha çekici olacaksınız.

Kadınların Erkeklerde İstediği Özellikler

#1. Kadınlar lider olmanızı istiyor

Liderlik, sözlü veya model olarak rehberlik etme ve yönlendirme yeteneği olarak tanımlanabilir. Kontrolle ilgili değildir.

Kadınlar, bir diktatörle değil, bir liderle birlikte olduklarını hissetmek isterler. İlişkilerde, kadınlar bize geçim düzeyinde güven verebilir.

İlişkinin nereye gitmesini istediğiniz ve bunun için sahip olduğunuz hedefler gibi konularda sizden haber almaları gerekir. Liderlik edebileceğinizi göstermenin yolları şunlardır:

 • Bir karar verirken her zaman birey yerine ilişki üzerindeki etkiyi göz önünde bulundurun- kişisel duygularınız ikiniz için en iyisinin ne olacağı kadar önemli değildir.
 • Onun ihtiyaçlarını ilişkinin ön saflarında tutun.
 • İlişkinin büyümesine yardımcı olacak faaliyetlere başlayın ve bunlara katılın.
 • Başladığınız işi bitirin.

Bunları yaparken rahat olmak, ilişki konusunda heyecanlı olduğunuzu da gösterebilir. Orada olmak istediğinizi gösteren uyumlu bir çaba gösteriyorsunuz.

#2. Kadınlar dinlemenizi istiyor

Fazla akademik olmadan, iletişim sadece fikirlerin, ihtiyaçların ve arzuların değiş tokuşudur. Bu kavramın özü basit ve karmaşık değildir.

Kadınların erkeklerden daha fazla konuştuğu bir gerçek. Erkeklerin ve kadınların konuştuğu kelime sayısındaki farklılıkları vurgulayan cinsiyet jabber olarak bilinen bir kavram var.

Louanne Brizendine, MD (California Üniversitesi – San Francisco’da Profesör), kadınların günde ortalama 20000 kelime konuştuğunu ve erkeklerin günde yaklaşık 7000 kelime kullandığını buldu.

Bu, kadınların erkeklerin neredeyse 3 katı kadar konuştuğu anlamına gelir.

Alınacak bir ders var ve bu iki yönlü:

 1. Konuşmaktan çok dinlemeye ihtiyacımız var. Kadınları alt etmeye çalışırsak, rekabet olur. Sözlü olarak ifade vermeye ve düşüncelerini paylaşmaya çok bağlıdırlar. Biz de onlar kadar konuşuyorsak, her şeyi dinlememe ihtimalimiz var.
 2. Söyledikleriniz somut olmalı. Söylediklerinin değerli olduğundan emin ol. Filozof olmanıza gerek yok, ancak daha az konuştuğunuz için kelimelerinizi akıllıca seçtiğinizden emin olmanız gerekiyor.

Daha az konuşmak, yanlış veya saldırgan bir şey söyleyip söylemediğinizi açıklamak için size daha az zaman tanır. Ancak diğer yandan, daha az kelime kullanmak her zaman mümkün olduğunca ayrıntılı olmanıza izin vermez.

Daha fazla konuşmanı önermiyorum. Ancak, daha dikkatli konuşmanızı öneriyorum.

İletişim sanatında ustalaşmak zor ve her ilişki için farklıdır. İhtiyaçların ne olduğunu bulmanın yolu İLETİŞİM kurmaktır. Birbiriniz hakkında konuşun.

 • Hedefler ve hırslar
 • Korkular ve acılar
 • İnançlar ve değerler
 • Aile ve arkadaşlarla ilişki
 • İlişki için beklenti ve yönergeler

Bir ilişkinin ihtiyaçlarının hayatın mevsimine bağlı olarak değişeceğini ve bu ayarlamaları nasıl ileteceğinizi öğrenmeniz gerektiğini unutmamak önemlidir.

Son olarak, “onun dilini konuşmayı” öğrenin. Kadınınız, belirli şeyler anlamına gelen belirli açıklamalara sahip olacaktır. Sözsüz veya sözlü olabilir, ancak yine de onlara sahiptir. Bu nüanslı iletişim yöntemlerine odaklanın. Onları aldığınızda, daha çok takdir edecek ve onunla daha fazla puan kazanacaksınız.

Kadınlar dinlemenizi istiyor

#3. Kadınlar düşünceli olmanızı istiyor

Bu özelliği sergilerken, onun değer verdiği şeyin sizin ihtiyacınız kadar önemli (ve bazen daha önemli) olduğunu göstermiş olursunuz. Kadınınız da bu kaliteye karşılık verecektir.

Düşünceli olmak, özverili olmakla benzer şeylerdir ve duygusal olgunluk kumarını oynamanıza izin verir. Ne yazık ki, birçok erkek tarafından oldukça az kabul ediliyor.

Nasıl düşünceli bir adam olabilirim?

 • Bencillik- fedakârlık etmeye istekli olun
 • Dikkat – ihtiyaçlarını dinleyin
 • Merhamet- eşinize veya kız arkadaşınıza karşı nezaket gösterin
 • Dürüstlük – gerçeğin ve yüksek karakterli olmanın tartışılmaz olduğunu gösterin

#4. Kadınlar görgülü erkeği sever

İyi bir mizaca sahip olmayan biriyle çıkmaktan daha kötü ne olabilir? Görgü kuralları olmayan kimse. Erkeklerin çoğunlukta olduğu bir evde büyümüş olmanız veya tüm erkek egemen sporları oynamanız önemli değil. Bir “lütfen” ve “teşekkür ederim” uzun bir yol olabilir.

Görgü kuralları farklı şekillerde gösterilebilir:

 • Şövalyelik – Makaleyi araştırırken, kendilerine açılan kapıya alışık olmayan veya onlarla yürürken (caddeye yakın) dışarı çıkmaması gerektiğini bilmeyen kadınların sayısına şaşırdım.
 • Kibar olmak- Kadınlar hassastır ve bu şekilde davranılmalıdır. Sert bir tonda sert sözler kullanmak onu korkutacaktır. Bir kadına konuşurken- İster ilk görüşme veya ellinci olsun kibar olmak sizin lehinize olacak.
 • Görgü Kuralları – Tabağı gelene kadar yemek yemeyin. Göğsüne/poposuna/bacaklarına değil yüzüne dikkat edin. Bakmak ve hayran olmak sorun değil ama sapık olup bütün akşam dik dik bakma.

Bütün kadınlar evlilik ve aile istemez, ancak ezici çoğunluğun bu ihtiyacı vardır. Aile isteyen veya çocuk sahibi olan ve çocuklarınızın yanında olan bir erkek olmak, çekiciliğinizi katlanarak artırır.

Günümüzde çocuklar bir zamanlar olduğu kadar büyük bir anlaşma değiller.

Bununla, çocuklarınıza harika bir baba ve sağlayıcı olmak ona şunu gösterir:

 • Çocuk istiyorsun
 • İlişkinin sonucu ne olursa olsun, birlikte çocuklarınız varsa, orada olacaksınız.
 • Çocukları babasız bırakacak birisi değilsin.

Aile odaklı bir erkek olmak, aynı zamanda, konuşmalar sırasında ve flört boyunca, ona eşiniz olarak öncelik vereceğinizi göreceği anlamına gelir.

Bir aile babası olduğunuzu göstermenin bir başka yolu da siz ve aileniz arasındaki etkileşimi görmesine izin vermektir. Aileniz yakın olmasa bile, ona bu hikâyeyi değiştirme arzunuzu ifade edin. Çocuklarınıza yakın olmak istediğinizi ve bir zamanlar içinde bulunduğunuz döngüyü tekrarlamak istemediğinizi ona bildirin.

#5. Kadınlar kırılganlık gösterebileceği erkek ister

Bunu yapmak erkekler için genellikle zordur. Erkeksi olmaktan… maço olmaktan gurur duyuyoruz, ama gerçek şu ki, tıpkı kadınlar gibi duygularımız var.

Onlara karşı açıkken rahat olduğunuzu görmeleri ve deneyimlemeleri gerekir. Sizin savunmasızlığınızla karşılaşmasına izin vermek, güveni artıracaktır.

Hayatınızdaki derin ve karanlık yerlerde ona güvendiğinizi gösterir.

Birini tanımanın ilk aşamalarında bunu yapmayın. Çoğu zaman bu çok erken olabilir.

#6. Kadınlar bilgili, eğitimli bir erkek ister

Dünyada olup bitenlerden haberdar olmak ve onun hakkında konuşabilmek, dünyanın bir parçası olduğunuzu gösteren bir niteliktir. Siyasi analist veya hayırsever olmanıza gerek yok.

Ancak, diğer kültürel bakış açılarını öğrenmeye ve anlamaya yeterince önem verdiğinizi göstermelisiniz. Bu, sohbeti zaman zaman işten veya aileden eşit derecede alakalı başka bir şeye kaydırmak anlamına gelir.

Çevresindeki dünyaya bağlı bir beyefendi, hanımına kendisinden daha büyük bir şeyin parçası olduğunu anladığını kanıtlar. Dünyanın sizin ve deneyiminizin etrafında dönmediğini bildiğinizi gösterir. Bu, şefkatli olmanın önemli bir bileşenidir.

Sesli kitap dinlemek kılıcınızı keskinleştirmenin harika bir yoludur- özellikle de okumaktan nefret ediyorsanız.

#7. Kadınlar mizah anlayışı olan bir erkek istiyor

Kaba ve duyarsız bir mizah türü değil, hatta her şey hakkında şaka yapan türden değil. Ama iyi zamanlanmış harika bir mizah anlayışı.

İyi bir kıkırdamayı takdir eden ve ciddi meselelerin ağırlığını kahkaha yoluyla gamsızlık armağanıyla dengeleme yeteneğine sahip bir adam nadir bulunan bir bulgudur.

Harika bir mizah anlayışına sahip olmak, ona zor zamanlarda onların aracılığıyla gülümseyebileceğinizi gösterir. Ayrıca, bir sırdaş olarak size olan güvenini pekiştirmeye yardımcı olacaktır.

Mizahın sıklıkla unutulan bir parçası espridir. Zekâ, eğlence ve zevk uyandıran fikirler arasındaki bağlantıların keskin algısı ve zekice uygun ifadesi olarak tanımlanabilir. Kadınlar hızlı ve yaratıcı, eğlenceli şakalar yapabilen erkeklerden hoşlanır. Esprili bir adamın hayatı ve canlılığı vardır; eğlenceyi sever.

#8. Kadınlar maceracı ve spontan erkek ister

Kadınlar yeni şeyler denemekten korkmayan erkekleri severler. Erkekler, rutinden hoşlanan alışkanlık yaratıkları olarak kategorize edilmiştir.

Bu macera duygusu şu şekilde görülebilir:

 • Yeni yiyecekler denemek
 • Yeni yerlere gitmek
 • Yeni bir hobi edinmek

Genel olarak, kimsenin kendini bir rutine düşmek istemediğidir, bu nedenle maceracı olmak veya zaman zaman yeni şeyler denemekten hoşlanan bir bakış açısını benimsemek, göze çarpmaya veya ilgisini çekmeye çalışan bir adam için harika bir şekilde övünebilir.

#9. Kadın çözüm getiren bir erkek ister

Sadece tutumlu veya ucuz düşünmeyin. Aslında, kadınlar ucuzdan nefret eder! Buradaki anahtar, her şeyi nasıl yapacağınızı bilmeniz değil, işleri nasıl yapacağınızı bilmenizdir.

Şunlardan yararlanabilmeniz önemlidir:

 • Eğitim
 • İlişkiler
 • Yetenekler

Ek olarak, kadınınızı çok fazla gururla uğraşmadığınız konusunda güvence altına almanın bir yoludur. İlişkilerden yararlanmak, “yardım isteyin” demenin süslü bir yoludur. Yardıma ihtiyacınız olduğunu kabul edemeyecek kadar gururluysanız ve egonuz yardımı kabul edemeyecek kadar büyükse, ilişkiniz kargaşa içinde demektir.

Becerikliliğinizi erkenden kanıtlayın. Hayat sana bunu yapman için her zaman bir fırsat verecek.

#10. Kadınlar şık bir erkek ister

Stil sahibi erkekler, genellikle dışarıdan görmediğiniz bir özgüven sergiler. Odadaki en iyi giyinen adam olmanıza gerek yok- bir takım elbise almayı öğrenmek için zaman ayırmanız bile görünüşünüze dikkat ettiğinizi ve karınızı veya kız arkadaşınızı temsil edeceğiniz gerçeğiyle gurur duyduğunuzu gösterir.

Stil, kıyafetlerin ötesine geçer ve şu unsurlarda görülebilir:

 • Hijyen
 • Koku
 • Tıraş
 • İletişim

Bu özellikleri sergileyen bir erkek olmak sizi daha çekici kılacaktır. Fiziksel olanın en önemli şey olduğu konusunda bizim gibi olmadığının farkındaydınız. Kendini güvende hissetmek, saygı görmek ve sevilmek ister. Bunları yukarıdaki liste bağlamında sağlamak, onun düşmesine ve aşık kalmasına yardımcı olacaktır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Centilmen Olma Rehberi

Centilmen Olma Rehberi

Erkeklerin-Yaptigi-5-Bakim-Hatasi

Erkeklerin Yaptığı 5 Bakım Hatası