içinde , , ,

Erkekler İçin Günlük Kıyafet Seçimi

Erkekler İçin Günlük Kıyafet Seçimi

Günlük kıyafet, pratik olarak kendini belirsizliğe kaptırır. Her zaman görüyoruz veya duyuyoruz, ancak çok fazla erkeğin gündelik kıyafet kuralları hakkında soruları var. Ne zaman gündelik kıyafetler giymeliyim? Kotlar rahat mı? Erkekler için günlük kıyafet nedir? Şık gündelik kıyafetlerin nüanslarını anlamanıza ve görünümü yakalamanıza yardımcı olmak için buradayız.

Günlük Kıyafet Nedir?

En temel biçiminde, gündelik stil, gündelik giyim ile gündelik iş kıyafetleri arasındaki boşluğu doldurur. Birçok girişim, teknoloji firması ve hatta bazı kurumsal ofisler için temel kıyafet kuralları haline geldi.

Niye? Gündelik kıyafetler, bireyi kendilerini buna göre ifade etmeye teşvik ederken temiz, yarı profesyonel bir görünümü korur. Doğası gereği çok yönlü olsa da kültüre, iklime, duruma veya burcunuza göre değişir (sonuncusu şaka, ama siz anladınız).

“Düzgün, geleneksel, ancak nispeten gayri resmi bir tarz”

Ancak aşırıya kaçmayın. Kulağa belirsiz gelse de çok yönlü bir gardırop oluşturmak, kıyafetler yaratmak ve kıyafet kurallarına hâkim olmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getireceğiz.

Gündelik Kıyafet ve Gündelik İş Kıyafeti Arasındaki Fark

Bazı yönlerden benzer olsa da şık gündelik kıyafet kuralı, gündelik iş kıyafetinden ve hatta erkek kokteyl kıyafetinden biraz farklıdır. Tuhaf bağlar bir yana, iş giyimi kendisini nötr uzun kollu yakalı gömlek, chino veya khakis ve deri oxfords veya brogues ile sınırlar. Bundan daha temel olmaz.

Gündelik kıyafet söz konusu olduğunda, bunu daha esnek bir uzantısı olarak düşünün. Hem uygun giyim hem de stil yelpazesinde çok daha fazla kendini ifade etme yolu ile karşı karşıyayız. Örneğin, bir t-shirt asla daha resmi tarzlarda olmaz, ancak onu bedene oturan bir blazer veya üst gömleğin altına yerleştirmek gündelik iş giyimde iyi sonuç verir. Gündelik giysileri amaca yönelik, uyumlu eşleştirmeler yoluyla yükseltmek, özetlenen gündelik değerlerdir.

Erkekler için Günlük Kıyafet Kuralları: Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

  • Dikkat çekici logolardan veya markalardan kaçınmaya çalışın
  • Giysilerinizin temiz ve kırışıksız olduğundan emin olun
  • Hava durumuna göre verimli bir şekilde katman yapın
  • Her giysinin kumaşına dikkat edin
  • Kumaş, kesim ve uzunluk fark yarattığı için farklı yakalı gömlek türlerini biliyor musunuz?
  • Cepleri fazla olan şort veya pantolon giymeyin
  • Çok kısıtlayıcı veya bol bir şey giymeyin
  • Blazer ceket yerine takım elbise ceketi giymeyin

Günlük Gömlekler

İş gömlek giymeye gelince, en iyi seçeneğiniz denenmiş ve gerçek uzun kollu düğme aşağı olacaktır. Bu kıyafet daha rahat bir şekilde eğildiğinden, kravatı at ve üst gömleğin düğmesini aç. Soğuk günlerde gömleğinizin üzerine daha ince bir yün kazak, hırka veya blazer (takım elbise ceketi değil) tercih edin. Blazer ceket tercihi yapacaksanız, ek omuz dolgusu olmayan yapılandırılmamış bir blazer ceket öneriyoruz.

Daha fazla katman, kişisel tarzınızı erkeklerin gündelik kıyafetine dönüştürmek için daha fazla fırsat anlamına gelir. Basit desenler ve dokulu kumaşlar, aksi takdirde sade bir kıyafete derinlik katabilir, ancak aşırıya kaçmayın. Hiçbir giysi çok dikkat çekici olmamalıdır, bu nedenle herhangi bir “ifade” parçasından kaçının.

Kumaşlara gelince, erkekler için smart casual için birkaç kısıtlama var. Çuha, oxford kumaş, keten, dimi, chambray ve balıksırtı işi yapabilir ve iyi yapabilir.

Günlük Pantolonlar

Sizi İK ofisinden uzak tutmanın yanı sıra, pantolonunuz ayakkabınız ve gömleğiniz arasındaki görsel boşluğu doldurur. Chinos, yün pantolonlar ve elbise pantolonları, günlük kıyafetlerin büyük çoğunluğunu oluşturuyor.

Denim gündelik iş kıyafetleri için uygun olmasa da koyu renk denim gündelik kıyafet kurallarında tamamen kabul edilebilir. Kot pantolon rotasına gidiyorsanız, her türlü sıkıntı veya süslemeden kaçının. Kenar kotu olan küçük bir manşet gayet iyi.

Daha sıcak havalar için keten, pamuk veya hafif kot tercih edin. Daha soğuk hava seçenekleri arasında yün, köstebek derisi, pamuk veya daha kalın kot pantolonlar bulunur.

Günlük Ayakkabılar

Minimalist, logosuz spor ayakkabılar, gündelik kıyafetler yaratma söz konusu olduğunda muhtemelen en güvenli ve çok yönlü bir tartışmadır. Spor ayakkabılar için beyaz, siyah, kahverengi veya gri gibi nötr renkler çoğu durumda en iyi sonucu verir. Günlük spor ayakkabılar hem fiziksel hem de estetik olarak temiz oldukları için “şık” olmalıdır. Deri veya süet en iyi görünecek, ancak genellikle daha yüksek fiyat etiketleriyle gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Erkekler İçin Günlük İş Pantolonu ve Ayakkabı Seçimi

Erkekler İçin Günlük İş Pantolonu ve Ayakkabı Seçimi

Kış İçin En Şık 5 Erkek Pantolonu

Kış İçin En Şık 5 Erkek Pantolonu