içinde , , ,

Farklı Parmaklarda Yüzük Sembolizmi

Farkli-Parmaklarda-Yuzuk-Sembolizmi
Photo by Eyad Elbayoumi

Erkeklerin her parmağa nasıl yüzük takması gerektiğini anlamanız gerekiyor. İnsanlar belirli bir tür enerjiyi çalıştırmak için belirli parmaklarda yüzük kullanırlar. Çoğu eski metin ve kültür, bir ruh hali yaratmak için belirli parmaklara yüzük takmayı savunur.

Örneğin – bireyselliğinizi ifade etmeniz gerekiyorsa başparmağınıza bir yüzük takın. Yüzüklerin konumu, kullanıcının kişiliğini yansıtıyordu.

Parmakların Yüzük Sembolizmleri

Sağ El mi Sol El mi?

Baskın eliniz genellikle kişiliğinizin bazı kısımlarını göstermede baskın olmayan elinizden daha fazla öneme sahiptir.

Sağ elini kullanıyorsanız, sağ eliniz aktif veya veren eliniz, sol eliniz ise alıcı veya pasif elinizdir. Solaksanız bunun tersi doğrudur.

Baskın elinizdeki yüzükler bilinçli bir düşünce süreciyle ilgilidir. Baskın olmayan ellerdeki yüzükler, bir kişinin kişiliğiyle ilgili olabilir- kendisi hakkında farkına bile varmadığı şeyler.

Başparmak – Neptün

Başparmak karakteri simgelemektedir. Düz bir başparmak dik bir karakteri gösterirken, çarpık bir başparmak olumsuz bir mesaj gönderebilir. Başparmak da diğer dört parmaktan ayrılıyor- bir tür yabancılaşma gösteriyor. Baş parmaktaki halkalar nadirdir.

Asya’da, başparmak halkası, bir yaydan bir ok bırakıldıktan sonra koruma olarak sol ele takılırdı. Başparmak yüzüğü daha sonra toplumda cesaret ve yüksek statü ile ilişkilendirildi.

Neptün su tanrısıydı. Bu parmaktaki yüzük, değişimi ve akışı temsil eder. Geçici ve hızlı hareket eden bir kişilik, yaratıcı kişiliklerle ilişkilidir. Aktif eldeki başparmak yüzüğü, iddialı bir kişiliğe işaret eder.

Serçe Parmak – Merkür

Zekâ ile ilişkili. Aile arması genellikle serçe parmaklara takılır. Mafya liderleri ile serçe parmak yüzüklerine yakınlık arasında bir bağlantı olmasına rağmen, bu parmağa yüzük takmanın çatışmayla herhangi bir ilgisi olduğunu kanıtlayacak önemli bir kanıt yok.

Aktif elde takılırsa- kendinizi ifade etmek için mükemmel bir yeteneğin yanı sıra harika müzakere becerileri gösterir. Pasif ele takılırsa, güçlü bir sezgi ve harika dinleme becerileri gösterir.

Serçe parmağındaki bir yüzük elinizin kenarında olacak ve sonuç olarak daha fazla dikkat çekeceği kesin. İstenmeyen ilgiden kaçınmak için hafif bir ton ve nispeten ince bir yüzük takın.

İşaret Parmağı Yüzükleri – Jüpiter

Yüksek rütbeli insanlar- krallar, devlet adamları, işaret parmağı yüzüğü takarlardı. Gücü ve otoriteyi sembolize eder.

Jüpiter baş honcho idi- tanrıların kralı. Bu parmağa yüzük takan erkekler genellikle pişmanlık duymaz ve liderliklerine güvenirler. Çoğu duruma uyum sağlayabilen bir insansınız. Sorumluluğu alırsınız ama insanları kolayca kızdırabilirsiniz.

İşaret parmağına yüzük takmak, liderlik niteliklerini, benlik saygısını ve yüksek düzeyde güveni gösterir. Özgüven eksikliği? Baskın elinizdeki bu parmağın üzerine bir parmak geçirin. İşaret parmağı da sınıf yüzüğü veya aile yüzüğü takmak için mantıklı bir seçimdir.

Orta Parmak – Satürn

Denge ile ilişkilidir. Kimlik parmağı da denir. Satürn, Jüpiter’in babasıydı.

Orta parmak, bilgelik ve sorumluluk ve hayattaki rolümüz ile ilgilenmekle ilişkilidir. Bu, en güçlü ve dengeli parmaktır. İronik olarak, orta parmak, elinizdeki orta noktayı veya denge noktasını sağlar.

Bu parmağa yüzük takmak, sorumluluklara ve değerlere saygı gösteren bir kişiye işaret eder. Orta halka, hayata ciddi bir bakış açısını gösterir- kullanıcı güçlü bir ahlaki pusulaya sahiptir ve doğru ile yanlışı ayırt eder.

Alyans Parmağı – Apollo

Apollo şiir, müzik ve romantizm ile ilişkilendirildi. Bu, neden bu parmağa alyans taktığımızı açıklıyor. Bu parmaktaki yüzük, yaratıcılığı ve esenlik duygusunu yansıtır.

Bu parmağa yüzük takan insanlar genellikle romantik aşk hikayelerine, romantik komedilere ve parkta yapılan pikniklere ilgi duyarlar.

Batı kültürünün bu parmağa yüzük takmasının nedeni nedir? Doğrudan kalbe giden ve esasen sonsuz bir bağı belirtmek için kalbe doğrudan bir bağlantı oluşturan kırılmamış bir atardamarı olan tek parmaktır.

Parmaklarınızdaki Yüzük Sayısını Sınırlamalı mısınız?

Üretken bir yüzük kullanıcısı mısınız? Bir adam, kalitesiz bir araba satıcısı gibi görünmeden güvenli bir şekilde kaç yüzük takabilir?

Her parmağına aynı anda yüzük takan erkekler, kararlı olmakta ya da organize olmakta zorlanan bir kişilik sergiliyor olabilir. Eksantrik olmanın yanı sıra, bu tür erkekler genellikle spot ışığında olmaktan hoşlanırlar.

Bir erkeğin takması gereken maksimum yüzük sayısı nedir?

Yüzük çeşitlerine göre değişir. Parmak başına yalnızca bir yüzük varsayarsak- iki veya üç ele yayılmış iki veya üç, genellikle güvenli bir maksimum değerdir.

Sade bir alyans genellikle bir erkeğin takması gereken tek yüzüktür. Alyanslar her zaman kabul edilebilir. Ancak diğer yüzükleri dikkatli kullanın.

Sınıf yüzükleri. Kardeş yüzükler. Şampiyonluk yüzükleri. Dekoratif yüzükler. Mühürlü yüzükler… Erkeklerin yüzükleri nasıl takması gerektiği esnektir. Hangi yüzüğü takmayı seçerseniz seçin, kalitenin nicelikten daha önemli olduğunu unutmayın. Sadece erkek yüzüklerinin ardındaki sembolizmi anladığınızdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Erkekler Nasıl Yüzük Takmalı (5 Önemli Kural)

Erkekler Nasıl Yüzük Takmalı (5 Önemli Kural)

Erkek-Kemerleri-Nedir-Cesitleri-ve-Malzemeleri

Erkek Kemerleri: Nedir, Çeşitleri ve Malzemeleri