içinde ,

Erkekler İçin Günlük İş Pantolonu ve Ayakkabı Seçimi

Erkekler İçin Günlük İş Pantolonu ve Ayakkabı Seçimi

Erkekler İçin Günlük İş Pantolunu Nasıl Seçilir?

Evden sadece elbise gömleğinizle çıkmadan önce, erkeklerin günlük iş giyimlerinin bir sonraki en önemli bölümünü unutmayalım: pantolon.

Pantolonlar, bir erkek için gündelik iş kıyafetlerini bir araya getirmenin ayrılmaz bir parçasıdır çünkü bilirsiniz, muhtemelen onlarsız dolaşırken tutuklanırsınız.

Pantolon bacak açıklığının alt kısmı aslında boyut olarak biraz değişebilir. “Paça”, pantolonunuzun ayakkabınızla buluştuğu yeri ifade eder. Tipik olarak, bacağınız bittiğinde ne kadar fazla kumaş kaldığını gösteren bir ölçüdür. Pantolon paçası, üzerinize tam oturan bir pantolon giymek ile pantolonunuzun içinde yüzüyormuş gibi görünmek arasında fark olabilir.

Giysilerinizi vücudunuza uygun hale getirmek söz konusu olduğunda bir terzi en iyi arkadaşınızdır ve kesinlikle pantolonunuzu değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Genellikle tam bir aradan çok daha düzenli olduklarından, çeyrek ara veya yarı ara vermenizi öneririz. Çok kısa pantolon ile ara vermemek arasında ince bir çizgi vardır.

Pantolon ve gömleğinizin uyumlu olduğundan emin olmak önemlidir. Üst yarınız ve alt yarınız arasındaki renk ve desenlerin etkileşimi, gündelik bir iş kıyafeti yapar veya bozar.

Khakiler (tan rengi pantolonlar_ birçok erkeğin iş amaçlı günlük kıyafetlerinin denenmiş ve gerçek bir temelidir ve uzun yıllardır öyledir. İş yeriniz chino’lara izin veriyorsa, tipik pantalonlara rahat ve erişilebilir bir alternatiftir. Onlar muhtemelen mevcut en çok yönlü pantolonlardır.

Chino’ların birçok farklı rengi vardır, ancak sıradan bir iş yeri için onu basit tutmak en iyisidir. Hâkî (tüm tonlar, ancak beyaza çok yakın olanlardan kaçının), gri veya lacivert deneyin. Zeytin başka bir harika seçimdir, ancak gündelik iş yelpazesinin daha sıradan ucuyla sınırlıdır. Profesyonelce görünmeyebilecek iğrenç pastellerden kaçının.

Gömleklerde olduğu gibi, pantolonlar da çeşitli kesim ve kalıplara sahiptir. Chinoların ince, düz, rahat ve sıska kesimlerini görmek yaygındır, ancak çoğu elbise pantolonu düz veya dar kesimlerde gelir. Erkeklerin gündelik iş kıyafetleri söz konusu olduğunda da gizli bir “en iyi” uyum yoktur. Her şey, yapınızı ve kişisel tarzınızı tamamlayan bir stil bulmakla ilgili. Sadece pantolonunuzun çok dar veya bol olmadığından emin olun.

Erkekler İçin Günlük İş Pantolunu Nasıl Seçilir?

Erkekler İçin Günlük İş Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Erkeklerin gündelik iş hayatının son parçası ayakkabılardır. Ayakkabılar tüm gündelik iş görünümünü bozabilir, bu nedenle akıllıca seçim yapmak önemlidir.

Biz gitmeden önce başka olsa da her ihtimale karşı okulda o gün cevapsız: Kemerin ihtiyaçlarını ayakkabılarını eşleştirmek için. Bununla uyumlu bir saat takıyorsanız, bunun da eşleştiğinden emin olun- ancak daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

İyi bir genel kural, kıyafetinizdeki herhangi bir derinin eşleşmesidir.

Orada birçok farklı türde elbise ayakkabısı var: oxfords, monkstraps, elbise botları, derbiler, loafer’lar, brogues – hepsi kendi bireysel tarzlarına ve ifade biçimlerine sahip. Kafa karıştırıcı olabilirler, bu yüzden onları inceleyelim.

Oxford – Piyasadaki en çok yönlü elbise ayakkabısı. Profesyonel gardırobunuza başlarken bu elbise ayakkabınız olmalıdır. Zamansız ve klasik oxford, sizi iyi giyimli ve güne hazır tutacak güvenilir, çok yönlü bir ayakkabı sunacak.

Derbi – Derbi, oxford’a benzer, ancak ince farklardan yine de söz edilmelidir. Derbi, “vampanın” (ayakkabının orta kısmı) üstündeki dikişleriyle bilinir. Bu tip dikişlere açık bağcık denir. Bu ve oxford arasındaki fark, ikincisinin kapalı bağcıklara sahip olması, yani dikişin vampirin altında olmasıdır. Derbi, çok yönlülük açısından kesinlikle oxford ile karşılaştırılabilir.

Brogues – “Oxfords brogue değil” – Kingsman’in çağrı işareti. Boş zamanlarında İsveçli prenseslerle kaçan bir Kingsman gibi davranmak genellikle eğlencelidir, ama hadi kendimizi aşmayalım. Muhtemelen şimdilik sadece giriş seviyesi işler yapacaksınız.

Yine de bunda yanlış bir şey yok çünkü herkesin bir yerden başlaması gerekiyor. Şimdi bir “brogue” ayakkabısını neyin belirlediğine. Brogueing, belirli ayakkabı stillerinde gördüğünüz delikler anlamına gelir. Çeyrek, yarı ve tam brogue (genellikle “kanat ucu” olarak anılır) vardır.

Brogueing, sade bir elbise ayakkabısına biraz kişilik katabilir ve kişisel stil anlayışınızı geliştirmenize yardımcı olabilir; ancak, bir çift kanat ucuna atlamadan önce iyi bir çift oxford veya derbi öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Erkekler İçin Günlük İş Gömlekleri

Erkekler İçin Günlük İş Gömlekleri

Erkekler İçin Günlük Kıyafet Seçimi

Erkekler İçin Günlük Kıyafet Seçimi