içinde ,

2022 İçin En İyi Bütçe İpuçları

Bütçenizi Kontrol Etmek İçin İpuçları

Para biriktirmek söz konusu olduğunda, muhtemelen bunda ya iyisiniz ya da kötüsünüz. Çoğu insan, sürekli olarak yüksek maaşları ve düşük gider maliyetleri olmadıkça tasarruf etmek için mücadele eder. Bütçelemeye başlamak için bazı küçük yaşam tarzı değişiklikleri yapabilirsiniz ve paranızın kayıp gitmediğini hissetmeye başlayacaksınız. İster büyük bir şey için para biriktiriyor olun, ister arkanızda biraz para olsun istiyorsanız, bu basit bütçe ipuçlarını takip ederseniz bütçe yapmak daha kolay olacaktır.

Bütçenizi Kontrol Etmek İçin İpuçları

Yemek planı ve yemek bütçesi oluşturun

Yiyecek, satın almamız gereken bir şeydir ve yemek planlamazsak ve en yakın süpermarkette sadece tuhaf parçalar alırsak pahalı olmaya başlayabilir. Alışveriş gezilerinizi daha ucuz süpermarketlere planlayın ve iyi yemekler yapabileceğiniz bir haftalık yiyecek satın alın. Haftanın aynı günü süpermarkete giderseniz, yeme ve harcamalarınızı takip etmek daha kolay olacaktır, örneğin, günlüğünüzde her pazar bir yiyecek alışverişi planlayın.

Araba veya toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine bisiklete binmek

Bisiklete binmek, paradan tasarruf etmek şöyle dursun, formda kalmanın harika bir yoludur. Egzersiz yaparak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve toplu taşıma yerine bisiklet kullanmayı başarırsanız, uzun vadede kesinlikle tasarruf edeceksiniz. Bisiklete yatırım yapmak pahalı olacaktır, bu nedenle ödeme gününden önce paranız biterse, doğrudan bir borç verenden avans kredisi kullanmaya değer olabilir. Aydan aya nakliye maliyetlerinden tasarruf edeceğiniz için uzun vadede yatırım buna değecektir. Ancak, çok uzakta yaşıyorsanız, tüm yolculuk boyunca bisiklet kullanamazsınız, ancak yine de yolun yarısı veya dörtte biri için kullanabilirsiniz. Bisiklet alma kararınız mevsimlere ve hava koşullarına da bağlı olacaktır.

Eğer yapamıyorsanız bir bisiklet kullanmak ve sürücü ya da toplu taşıma kullanma ihtiyacı, para öldürmek fırsatlar için bakabilirsiniz. Aylık indirimli otobüs veya tren biletleri için seçenekler vardır ve sadık bir gezginseniz başka teklifler için uygun olabilirsiniz. Her zaman kontrol etmeye değer. Bazı insanların çocukları olduğu ve işe gitmek için uzun mesafeleri olduğu için arabaya ihtiyacı vardır, ancak araba kullanmayı ve benzini daha ucuz hale getirmenin yolları vardır, bir benzin deposu takmayı düşünebilirsiniz, bu ilk başta pahalıdır, ancak uzun vadede benzinden çok tasarruf edersiniz.

Para yönetimi işlevi olan bir banka kartı kullanın

Para yöneticisi özelliği olan bir banka ile takas yapmayı veya bu özellik ile ekstra hesap açmayı başarabilirseniz, kazanırsınız. Eğlence, seyahat, yemek ve diğer temel ihtiyaçlar gibi hayatınızın her sektörü için miktarlar belirleyebildiğiniz için bütçeleme kolaylaşacaktır. Telefonunuzda banka kartınıza bağlı bir uygulamanın olması, her para harcadığınızda ping alacağınız için faydalı olabilir.

Bu bütçe ipuçlarını izleyerek para biriktirmeye başlamanın farklı yolları vardır. Bir kere başladıktan sonra, onu asmaya başlayacaksınız. Harcamalarınızı kontrol etmek olumlu bir değişikliktir ve ay sonunda bütçe ipuçlarımızı takip ederek bankada ne kadar paranız olduğunu gördüğünüzde buna değdiğini hissedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

İlişkinizde Nasıl Dominant Olabilirsiniz?

İlişkinizde Nasıl Dominant Olabilirsiniz?

En Popüler 6 Erkek Cüzdan Stili

En Popüler 6 Erkek Cüzdan Stili