içinde ,

İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

İlk buluşmada ne konuşulur

İlk buluşmada ne konuşulur diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İlk buluşmalar eğlenceli ve heyecan verici olabilir, ancak dürüst olalım – aynı zamanda biraz rahatsız edici ve göz korkutucu.

Amaç, bu kişiyle anlaşmak ve potansiyel olarak özel birini bulmaktır, ancak ya randevunun ilk birkaç dakikasında konuşacak şeyler biterse? Ya da sohbeti canlı tutma çabanız bir iş görüşmesi gibi gelmeye başlarsa? İyi haberler! Korkunç garip sessizlikler veya rahatsız edici duraklamalarla artık uğraşmanıza gerek yok, çünkü 7 harika ilk buluşma fikri bulduk. Yalnızca bir buluşmayı iyileştirmekle ve birbirinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda iki numaralı buluşmayı yakalama şansınızı da artıracaktır.

İlk Buluşmada Konuşulacak 7 Konu

Bir sonraki romantik akşamınızda ilk buluşmada ne konuşulur diye merak ediyorsanız denemek üzere flört etmek için en iyi sohbet başlangıçları için okumaya devam edin.

İlk Buluşmada Konuşulacak 7 Konu

1. Nereli olduğunuz hakkında konuşun

Siz ve randevunuz, çocukluğunuzdaki deneyimlerinizi paylaştığınız zaman, ikiniz arasındaki bağın artmasına ve birbiriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir. İster çok benzer ister çok farklı geçmişlerden geliyor olun, nereli olduğunuz, aile hayatınız ve çocukluğunuzdaki ayrıntılar hakkında konuşmak, birbiriniz hakkında yeni içgörüler ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, dördün en küçüğüyken ve o tek çocukken hala aynı programları izlediğinizi, aynı video oyunlarını oynadığınızı ve benzer yaz kamplarına gittiğinizi fark edebilirsiniz.

2. En sevdiğiniz filmleri, TV şovlarını ve kitapları tartışın

En sevdiğiniz filmleri, TV şovlarını ve kitapları tartışın
Günümüzün Netflix, Hulu ve Amazon Prime dünyasında, akış hizmetleri veya filmlere, şovlara veya edebiyata erişim konusunda kesinlikle bir eksiklik yoktur. Bunu akılda tutarak, izlediğiniz farklı TV dizileri hakkında konuşmak, mutlaka izlenmesi gereken filmleri yemek ve onlara tüm zamanların en sevdiğiniz kitapları hakkında daha fazla bilgi vermek, siz ve randevunuz ilgili konu hakkında daha fazla bilgi verirken sohbetin akmasına yardımcı olabilir. kişilikler. Örneğin, Stranger Things’i seviyorsanız, The Marvelous Mrs. Maisel’e doyamıyorsanız veya JK Rowling’in her şeyini okuduysanız, bunlar ilk buluşma sohbetleri için harika bir başlangıç ​​noktası olabilir. Şu anda neyin değerli ve neyin sıcak olduğunu tartışırken, siz ve randevunuz arasında herhangi bir kıvılcım olup olmadığını görmenize yardımcı olabilir.

3. Hobileriniz hakkında konu açın

Hobileriniz hakkında konu açın
İlk buluşmadayken, en sevdiğiniz eğlenceler ve tutkular hakkında konuşmak ve sizi siz yapan şeyleri paylaşmak önemlidir. Gitarist, yogi veya hevesli bir futbol hayranıysanız, ilgi alanlarınızı açmak, siz ve sevgiliniz için birbirinizi daha anlamlı bir düzeyde tanımanız için yeni fırsatlar yaratmanıza yardımcı olabilir. Eğlenmek için yapmaktan hoşlandığınız şeylerden bahsederek, randevunuza kendiniz hakkında daha fazla şey öğretiyor ve karşılığında onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için kapıyı açıyorsunuz. Aslında ne kadar boş zamanları olduğunu ve nasıl harcadıklarını ölçerken tercihlerini öğreneceksiniz.

4. Seyahat hakkında sohbet edin

Seyahat hakkında sohbet edin
Hobilerden bahsetmişken, kendinizi bir jet sosyeteci olarak görüyor musunuz? Bir gün Yunanistan’ı ziyaret etmeyi umuyor musunuz? Hawaii’ye bir gezi mi yaptın? Seyahat hakkında konuşmak, seyahat hikayelerinizi (hem iyi hem de kötü) paylaşmanıza, bir gün gitmek istediğiniz yerler hakkında bilgi vermenize ve olası uyumsuzlukları keşfetmenize olanak tanıdığı için en iyi ilk buluşma sohbetidir. Siz ve sevgiliniz, ideal tatil türlerinizi ve favori seyahat noktalarınızı açarken birbirinizin ilgi alanları ve tutkuları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. En sevdiğiniz müziği tartışın

En sevdiğiniz müziği tartışın
En sevdiği müzik hakkında konuşarak bir kişi hakkında çok şey öğrenebileceğiniz için, ilk buluşma için kesinlikle harika bir konuşma konusu. Sizin ve sevgilinizin aynı müzik türlerinden hoşlandığını ve hatta aynı grupları veya festivalleri canlı olarak gördüğünü öğrenebilirken, sevgilinizin sevdiği türler ve gruplar hakkında bilgi edindikçe kendi müzik repertuarınızı da genişletebilirsiniz. İlk buluşma, yeni grup önerileri almanın harika bir yolu olabilir ve müzik ve konserler hakkında paylaşmak ikinizin de bağ kurmasına yardımcı olabilir. Şimdiye kadar gittiğiniz en iyi (ve en kötü) şovları açabilir veya canlı görmek isteyeceğiniz farklı sanatçılar hakkında konuşabilirsiniz.

6. Hırslarınız hakkında sohbet edin

Kendinizi beş yıl sonra nerede görüyorsunuz? Peki ya on yıl içinde? Bu daha büyük yaşam soruları söz konusu olduğunda, ilk buluşmada hedefleriniz, umutlarınız ve arzularınız hakkında samimi bir şekilde konuşabilmek, birini daha iyi tanımanın harika bir yolu olabilir. Hedefleriniz sadece kariyer odaklı olmak zorunda değildir – anahtar, ister gitar çalmayı öğrenmek ister Fransız yemeklerinde ustalaşmak olsun, başarmak istediğiniz şeyi paylaşmaktır, çünkü bu, randevunuzun ilgi alanlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olabilir ve öncelikler.

7. Yemek hakkında konuşun

İlk buluşmalar her zaman yemek içermediğinden, yemek hakkında konuşmak ikinci bir buluşma için sahneyi hazırlamanın (veya sofrayı hazırlamanın) harika bir yolu olabilir. En sevdiğiniz restoranlar, mutfaklar ve pastaneler hakkında açılırken, siz ve sevgiliniz bir şeyler yemek için şehirdeki en iyi yerleri ve şimdiye kadar yaşadığınız en iyi yemeği tartışabilirsiniz.

Yemek hakkında konuşmak, ikinci bir buluşma fikrini gündeme getirmenin harika bir yoludur, çünkü bu tür bir sohbette bahsettiğiniz restoranlardan birine gitmeyi kolayca önerebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Erkeklerin Sevişirken Duymak İstediği Sözler

Erkeklerin Sevişirken Duymak İstediği Sözler

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer