içinde ,

Aldatan Kadınları Nasıl Anlarsınız?

Aldatan Kadınlar
Aldatan Kadınlar

Aldatan kadınlar söz konusu olduğunda sosyal normlar ve TV dizileri tasvirleri genellikle erkekleri aldatmaya daha yatkın bir cinsiyet olarak tasvir ediyor.

Ancak, araştırmalar aldatma konusunda cinsiyetler arasındaki uçurumun özellikle genç insanlar arasında giderek daraldığını gösteriyor.

Örneğin, Indiana Üniversitesi’ndeki Kinsey Enstitüsü’nden yapılan ve ortalama yaşı 31 olan katılımcılar arasında aldatma raporunda önemli bir cinsiyet farkı olmadığını raporladı.

GSS‘den elde edilen diğer veriler, aldatan kadınların yüzdesinin 1990’dan 2010’a yaklaşık yüzde 40 arttığını, erkeklerin zina oranının ise yüzde 21’de sabit kaldığını gösterdi.

Asıl sorumuz; kadınlar neden aldatır? Bu makalede eşine ihanet eden kadınların aldatma sebeplerini ve aldatan kadınları nasıl anlayabileceğinize dair ipuçları vereceğiz. Aldatan kadınların davranışlarından aldatma belirtilerini anlayabilirsiniz. Eğer aldatıldığınızı hissediyorsanız bu makale kaygılarınızı gidermek ve bir çözüm bulmanız için size yardımcı olabilir.

Aldatan Kadın

Kadınların aldatmasının birkaç nedeni vardır. Ancak hepsi, aldatan bir kadının eşini kaybetme pahasına daha fazlasını kazanmaya çalıştığı ilkesi etrafında döner. Partnerlerinin duygularını dikkate almadan kendi yararlarını ve zevklerini en üst düzeye çıkarmak isterler.

Aldatan-Kadin
Aldatan-Kadin

Kadınlar, mevcut ilişkilerinden memnun olsalar bile, üçüncü bir kişiden daha fazlasını elde etmek için aldatırlar. Diğer durumlarda, mevcut ilişkilerinden çok az kazanç elde ettikleri için aldatırlar, yani tatminsizdirler.

Aldatıldığını Nasıl Anlarsın

Eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız size bu makalede en ince ayrıntısına kadar anlatacağız. Erkekler olarak kendimizi korumanın yollarını aramamız gayet normal, bir erkeğin ilişkide en önemli kaygısı çocuğunun babasının kendi olduğuna emin olmak istemesidir. Bir kadının başkasıyla yattığını öğrenmek veya hissetmek bir erkek için yıkıcı bir durumdur. Zina eden kadınları anlamanın en iyi yollarını bu makalede bulacaksınız.

Aldatildigini-Nasil-Anlarsin
Photo by Salt Research

Aldatan kadınlar Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarını her zaman eşinden saklamaya çalışabilir. Ya da 2 farklı telefonda kullanabilir, bu sayede tamamen güvende olduğunu düşünür.

Eşiniz sizi aldatıyor olabileceğine dair aşağıdaki belirtileri arayın:

 • Seninle konuşmak ya da vakit geçirmekle ilgilenmiyor.
 • Programı değişti ve evde daha az zaman geçiriyor.
 • Ulaşılamaz ama iş yüzünden değil.
 • Siz etraftayken telefonunu asla masada bırakmaz.
 • Açıklanamayan harcamaları saklamaya çalışır (aldatma paraya mal olur).

Yukarıdakilerin hiçbiri onun aldatıcı bir kadın olduğunun gerçek kanıtı olmasa da, kırmızı bayrak görevi görürler (alarmlarla birlikte). Karınız veya partnerinizle kalpten kalbe konuşma konusunda ısrar edecek kadar ciddiye alın.

Kadınlar neden aldatır

Aldatan bir kadının özelliklerini tartışmadan önce, aldatmaya yol açan düşünce türünü anlamamız gerekir. Ne tür kadınlar aldatır?

Etrafta bir kalp çarpıntısı var diye kadınların kalplerini ve bacaklarını açacağını varsaymak aptalca. Böyle kadınlar var ama çoğu kadın, özellikle de evli olanlar böyle yapmaz.

İronik olarak, itibar, kadınların neden aldatmadığının birincil motivasyonu değildir. Bakire olmayan bir kadın, dedikoducu akranlarının söyledikleri yüzünden masumiyetini korumaz.

Erkek buna maruz kalmadığı için aldatmazlar.

Evli kadınların standartları yüksektir. Hayatlarını adadıkları birini, umutlarının ve hayallerinin merkezi olan birini çoktan bulmuşlardır. Bunu sadece biri için asla riske atmazlar, ama bu yapmayacakları anlamına gelmez.

Bir kadın nadiren hayallerinin erkeğini aldatır. Bir erkek, kadınını mutlu ve tatmin edebilirse, partnerinin sadık kalması muhtemeldir.

Kadın, erkekle birlikte kalmanın arzu edilen bir geleceğe yol açacağını görebilirse, ona sadık kalacaktır.

Kadın, ilişkisinin herhangi bir yönünden memnun değilse bunun tersi de geçerlidir; sonunda özlem duyacak, yalnız ve takdir edilmeyeceklerdi. Bu memnuniyetsizlik, onlara yaklaşmak isteyen diğer erkekler için küçük fırsat pencerelerine dönüşür.

Ayrıca canı sıkılan kadınlar, kocaları aldatan veya aşkları söndüğü için duygusal kopukluklar da var.

Bu aynı zamanda güçle, cinsel partnerlerini toplumsal normlar tarafından kısıtlanmadan dilediği zaman seçme gücüyle de ilgili olabilir.

Aldatan kadın davranışları

Aldatmanın bir kadını zihinsel veya duygusal olarak nasıl etkilediği, söz konusu kadına ve onun kişisel değerlerine bağlıdır.

Aldatmak bu değerlerin doğrudan ve ciddi bir ihlaliyse, bu konuda kendini suçlu hissetmesi daha olasıdır ve bu kendini çeşitli şekillerde gösterebilir:

 • Aniden sizi şımartmak veya size ekstra tolerans göstermek için abartılı davranışlar sergilemesi.
 • Sizinle göz teması kurmakta zorlanması.
 • Dua etmek, ibadet etmek, kefaret yapmak vb. için daha fazla zaman harcaması.
 • Evden beklenenden daha uzun süre uzakta olduğunuzda şüpheli davranması.
 • Sizi uzaklaştırmak ya da bir kavga başlatmanız ve ayrılmanızı hızlandırmak için kışkırtmak.
 • Size sadakatsiz davrandıysa ve bu konuda biraz suçluluk hissediyorsa, gerçek sonunda bir belirtiye yol açacaktır.

Aldatan Evli Kadın Özellikleri

 1. İstenmediğini veya hafife alındığını hissediyor.
 2. Kaçmak için alkol veya diğer bağımlılık yapan maddeler kullanır.
 3. Yalnız (sizinle) ve başka birine duygusal olarak bağlı hissediyor.
 4. Benlik saygısı düşüktür.
 5. Canı sıkılıyor ve heyecana can atıyor.
 6. İlişkinizde baskın olmak istiyor.
 7. Daha önce aldattı.
 8. Aldatmak onun aile geçmişinin bir parçasıdır.
 9. İntikam peşinde.
 10. Tutku ister.
 11. Sosyal medyada çok daha fazla zaman harcıyor.
 12. Başarısı ilişkiyi değiştirdi.
 13. Kuralları ve tabuları yıkma alışkanlığı vardır.

Artık kadınların aldatma nedenlerini biliyoruz; aldatan kadının özelliklerini anlamak daha kolaydır. Aldatan evli kadın özellikleri genel olarak bu listedeki gibidir, bunlar bizim gözlemlediğimiz ve araştırmalardan çıkardığımız sonuçlara göre belirlenmiştir.

Aldatan Evli Kadın Özellikleri

Lütfen eşinizin aldattığını düşünüyorsanız ani kararlar vermeden dikkatli olun, elinizde kanıt olmadan bir girişimde bulunursanız suçlu duruma düşebilirsiniz. Evli kadın neden başkasına ilgi duyar, diyor olabilirsiniz.. Bunun tek sebebi farklı heyecanlar yaşamak istemesi olabilir.

İşte kocasını aldatan kadınların genel davranış özellikleri;

1. İstenmediğini veya hafife alındığını hissediyor.

“Eş”, “partner” veya çocuklarınızın annesi olarak görülmemesi gerekiyor. Değer verildiğini ve istendiğini hissetmeye ihtiyacı var – sadece sizin için yapabileceklerine değil.

Onun arzusunu hafife alabilirsiniz, ancak onu hala istendiği gibi istediğinizi varsaymaz.

2. Kaçmak için alkol veya diğer bağımlılık yapan maddeler kullanır.

Bu madde kötüye kullanımı, aldatan tüm kadınlar için geçerli değildir, ancak alkol (yeteri kadar), karınız veya eşiniz onun kadar istekli (veya onun kadar engelli) bir erkekle birlikte atıldığında aldatma olasılığını artırır.

Ertesi gün sizden başka birinin yanında uyanırsa, önceki gece olanları hatırlamıyor olabilir.

Pişmanlığı gerçekse, içmenin arkasındaki nedene dikkat edin.

3. Yalnız (sizinle) ve başka birine duygusal olarak bağlı hissediyor.

O bir insan. Ve insanlar diğer insanlarla bağlantılı hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

Bir başkasıyla olan bağı sizinle hissettiğinden daha derinleşiyorsa, ona zaman ayıran diğer kişi hem fiziksel hem de duygusal yakınlık istiyorsa hayır demeyi zor bulacaktır.

Güçlü bir karşılıklı çekim varsa, duygusal bir ilişki kolayca fiziksel olana geçebilir.

4. Benlik saygısı düşüktür.

Bu ister yeni bir gelişme olsun, isterse her zaman mücadele ettiği bir şey olsun, özellikle ilişkinizdeki tutku soğuduysa, size çekici gelmeyebilir veya ilgisiz gelebilir.

Yani, biri gelip onu geliştirirse ve onun için oradaysa, muhtemelen onlarla daha güçlü bir bağ hissetmektedir.

Ve karşılıklı çekim ile günaha gelir.

5. Canı sıkılıyor ve heyecana can atıyor.

Bırakın yüzeysel bir düzeyden daha fazla iletişim kurmayı, birlikte fazla zaman geçirmiyorsanız, heyecan ve teşviki başka bir yerde arayabilir.

Biz sadakatsizliği tasvip etmiyoruz. Ancak ilişkiyi güçlü tutmak iki kişilik bir iştir.

Çift zaman diğer her şeye arka planda kalıyorsa, başkalarında gördüğü ve sende olmayan heyecan ve romantizmi başka birine bakabilir.

6. İlişkinizde baskın olmak istiyor.

Bu arzu tamamen başka bir top oyunudur, ancak karınız baskın yarı olmayı seviyorsa, dikkatinizden veya birlikte geçirdiğiniz zamandan daha az tatmin olduğu için aldatabilir. Ve başka bir yerde tatmin arayışında haklı hissedebilir.

Oyuncu olabilen sadece erkekler değil; baskın kadınlar da bir o kadar doyumsuz ve sahada oynamaya hazır olabilirler.

7. Daha önce aldattı.

Geçmişteki ortaklarını aldattıysa, seni aldatma olasılığı daha yüksek olabilir. Bununla birlikte, geçmişteki sadakatsizliği bir encore garantisi değildir.

Aldattığı gerçeğine, arkasındaki nedenlere daha az dikkat edin. Aynı koşulları kendi ilişkinizde tekrarlamanız çok daha güçlü bir göstergedir.

Öte yandan, eğer o bir seri dolandırıcıysa, bu gerçekten koşullarla ilgili değil.

8. Aldatmak onun aile geçmişinin bir parçasıdır.

Ebeveynlerinden biri veya her ikisi diğerini aldattıysa, kendi ilişkisinde de aynısını yapmaya daha meyilli olabilir.

Yine, geçmişindeki hareketin ötesine bakın. Ebeveyninin neden aldattığını anlamaya çalışabilir. Ve sadece makyajının bir parçası olduğuna inandığı için aldatabilir (“anne/baba gibi, kızı gibi”).

9. İntikam peşinde.

Belki sen onu aldattığın için ya da başkasıyla daha fazla vakit geçirdiğini gördüğü ve aldattığından şüphelendiği için intikam almak istiyor.

Ya da eşinizi ihmal ettiğinizde ve başka biriyle arkadaşlık, romantizm ve yakınlık bulması için onu terk ettiğinizde neler olabileceğini size göstermenin bir yolunu arıyor olabilir.

Sebebi ne olursa olsun, seni cezalandırmak için ya da bir ayrılığın başlangıcı olarak aldatıyor.

Mutlaka Oku: Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

10. Tutku ister.

Ve ilişkinizin hiç yok. Belki hiç olmadı ya da belki işe yaradı, ebeveynlik vb., zamanınıza ve enerjinize egemen oldu. Ellerinizi birbirinden uzak tutmanın imkansız olduğunu unuttunuz.

Sahip olduklarınızı yeniden canlandırmakla (yeterince) ilgilenmediğinizi düşünebilir. Onu eskisi kadar arzulayan biriyle tanışmak, o kaşıntıyı kaşıyabilir.

11. Sosyal medyada çok daha fazla zaman harcıyor.

Özellikle bir Facebook veya Twitter grubunda, çevrimiçi bir forumda vb. çevrimiçi tanıştığı biriyle sohbeti sürdürmeye kararlıdır.

Sosyal medya zamanına her zamankinden daha fazla yatırım yapıyor gibi görünüyor. Ve sosyal medya etkinliğinize (varsa) daha az dikkat ediyor.

Aslında, bunu yalnızca aranızdaki genişleyen uçurumun bir başka kanıtı olarak görebilir.

12. Başarısı ilişkiyi değiştirdi.

Sevdiği bir kariyerde başarıya ulaştı, çok daha fazla kazanıyor ve onun gibi sizden daha fazlasını yapan insanlarla takılıyor.

Kendinizi geride kalmış hissedebileceğiniz gibi, hayatınızı veya ilişkinizi iyileştirmek için gerçekten bir şeyler yapmaktansa iş durumunuzdan (ve onun hakkında) şikayet etmeyi tercih ettiğinizi hissedebilir.

Ve benzer hedeflere sahip bir meslektaşına karşı bir çekim hissedebilir.

13. Kuralları ve tabuları yıkma alışkanlığı vardır.

Tek eşliliğe inanmaması veya her ikisi de yaşadığı sürece bir cinsel partnere bağlı kalmaması da mümkündür.

Onu başka biriyle takıldığı için ararsanız, size bunu hatırlatması muhtemeldir.

Ona göre seks doğal bir iştahtır. Ve tek eşlilik, hayatının geri kalanında sadece bir çeşit yemek yemek kadar doğal görünmüyor.

Kadınları aldatmakla ilgili 13 psikolojik gerçeğin hepsini gözden geçirdiğinize göre, hangileri sizin için öne çıktı?

Varsa hangisi, eşinize veya onunla olan ilişkinize bakış açınızı değiştirdi ?

Birçoğunun yapmasına rağmen, tüm ilişkiler aldatma sonucu bitmez. Siz ve eşiniz ne karar verirseniz verin, ikiniz de daha iyi bir yol bulabilir misiniz – bağışlama ve barış ile.

Bugün neyi farklı yapacaksın?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

orta yaş krizi

Orta Yaş Krizi: Belirtileri, Nedenler ve Nasıl Atlatılır

Neden-Sevgilim-Yok

Neden Sevgilim Yok?