içinde , ,

Cinselliğe Düşkün Erkek Nasıl Anlaşılır

Cinselliğe Düşkün Erkek Nasıl Anlaşılır

Cinselliğe düşkün olmak ve sürekli cinsel istek içerisinde olmak sadece erkeklere özel bir durum değildir. Kadınlarda erkekler kadar cinselliğe düşkün olabilir, sürekli cinsellik düşünen erkekler olduğu gibi kadınlarda aşırı sekse düşkün olabilir.

Peki cinselliğe düşkün erkek nasıl anlaşılır? Bu makalemizde erkekler neden sevişmek ister, erkekler neden cinsel ilişkiye ihtiyaç duyarlar ve erkeklerin cinsellik psikolojisini anlayacaksınız.

Çoğu ilişkinin başlangıcında, hız sabitleyici kullanırız ve çok fazla endişelenmeye çalışmıyoruz – ancak birkaç ay sonra bu eşiği aşıyoruz ve “Bu mu, yoksa sadece seks mi?” Diye merak etmeye başlıyoruz. 

Akıllara durgunluk veren bir fiziksel ilişkinin çağlar boyu süren bir romantizme eşit olduğunu düşünerek kendinizi kandırmak çok kolaydır, ancak eşinizin seksten daha fazlasını istediğine dair işaretler aramak istemeniz de doğaldır.

Peki ikisini nasıl ayıracaksınız? Mevcut ilişkinizin kimya için mi yoksa kalıcılık için mi olduğunu ayırt etmenize yardımcı olmak için iki ilişki uzmanıyla konuştuk.

Cinselliğe Düşkün Erkeklerin Ortak Özellikleri

Cinselliğe Düşkün Erkek

1. Kesintisiz seks yapıyorsanız…

Sadece Sex: Seni her zaman istediğini ve sürekli telefonunu patlattığını mı söylüyor? Seni kırmak istemem ama sen onun telefon numarasısın. Sertifikalı bir seksolog ve South Beach’te Seks kitabının yazarı Dr. Sonjia Kenya, “Sürekli sizi görmeye çalışıyor, ancak yatak odasının dışında bir şey yapmayı asla planlamıyor, çünkü sizi yalnızca yatak odasında görmek istiyor” diyor . Bak, bu sadece bir anlama gelebilir.

Aşk: Sizden bir müzeye, konsere, hatta doğaçlama bir haftasonuna gitmenizi istiyorsa, bu daha derin bir ilgi gösterir. Kenya, “Son dakika ‘Netflix-ve-sakin’ metinlerinin aksine, önceden plan yapmak onun sizi bir öncelik haline getirdiğini gösteriyor” diyor. Tercüme? Çarşaflarında olmasanız bile onun düşüncelerindesiniz.

2. Kendi zevkiniz konusunda hevesliyse…

Sadece Sex: Seni aşağılamak konusunda hevesli olabilir, ama bunun özverili bir davranış olduğunu düşünme, flört koçu Hunt Ethridge diyor. “Birini tamamen ateşli ve rahatsız etmek tamamen baştan çıkarıcıdır! Artı, zeki bir adam, ne kadar ateşli olursanız, seks olasılığının arttığını bilir.” Ve dikkatli olun – eğer geceyi geçiriyorsa, bu sadece sabah seksini de umduğu anlamına gelebilir.

Aşk: Size ne sıklıkta hakaret ettiğini hesaplamak yerine, onun kucaklaşmaya istekli olmasına dikkat edin. Erkekler, hoşlandıkları biriyle takılmaya bayılacaklar. Ethridge, “İş yapıldıktan sonra rahatsa ve hemen yataktan çıkmak istemiyorsa, muhtemelen size karşı hisleri var” diyor.

3. Eğer iltifatlara sövüyorsa…

Sadece Sex: Yatak odanızın aerobikinin ortasında, “Vücudunuzu seviyorum” veya “Kendinizi çok iyi hissediyorsunuz!” gibi iltifatlar savurmaya başlar. bu da sizin zevkiniz için endişeleniyormuş gibi görünmesine neden olabilir. Ama o kadar hızlı değil – o senin vücudundan bahsediyor, senden değil. Kenya, “Sık sık soruyor çünkü sizi iyi hissettirdiğini bildiğinde, egosunu da güçlendiriyor ve ona iyi bir sevgili olduğuna dair güvence veriyor” diyor. Aynı şekilde, kişilik özelliklerinizden değil de sadece fiziksel görünümünüzden bahsediyorsa, bu bir kırmızı bayraktır.

Aşk: İster yatak odasının içinde ister dışında olsun, size vücudunuz dışındaki şeyler hakkında iltifat ediyorsa, bu iyiye işarettir. Kenya, çıplak göründüğün ya da yeni maskaranın içinde ne kadar güzel olduğunla ilgili övünmek yerine, yazdığınız harika makale veya yaptığınız akşam yemeği için sizi övüyor, diyor. Karakteriniz hakkında “Arkadaşlarınız çöplükteyken onlara yardım etme şeklinize bayılıyorum” gibi olumlu bir yorum yaparsa bonus puanlar.

4. Seni öpmeyi bırakamıyorsa…

Sadece Sex: Elbette, seks sırasında tutkulu öpücükler harikadır, ancak bunu SADECE bunu yapıyorsa, ilişki durumunuzu kontrol edin. Ethridge, işler kızıştığında ve ağırlaştığında, erkekler sadece iyi hissettiren şeyi yapar, diyor. “Bu noktada erkeklerin zevk dışında herhangi bir nedenle bir şeyler yapacak beyin gücü kalmadı” diye itiraf ediyor.

Aşk: Makyaj seansının sekse yol açmayacağını bilse bile sırf seni öpmek için öpüyor. Daha da iyisi, dışarıdayken elinizi öpüyor ve tutuyor – nihai PDA. Uzmanlarımız bunun, dünyanın onun SO’su olduğunuzu bilmesini istediğini gösterdiği konusunda hemfikir.

5. Eğer sana yıldızları gösteriyorsa…

Sadece Sex: Her seferinde bitirebilirsin – senin için iyi – o oksitosin dolu kafanın orgazmı aşkla karıştırmasına izin verme. Sevgiliniz sizi BU KADAR memnun edebiliyorsa harikadır, ancak bazen insanların bedenleri fazla çaba harcamadan birlikte titreşir. Ethridge, “Odadaki en zeki adam, onu ne kadar doruğa çıkarırsanız, sizi o kadar çok görmek isteyeceğini bilecek” diyor. Orada tartışamayız.

Aşk: Sizi memnun etmek onun önceliğidir ve sadece çarşafların altından bahsetmiyoruz. Seni başka bir yerde ve her yerde mutlu görmek istiyor. Bu, kuru temizlemecinizi sormadan almak veya en sevdiğiniz dondurmayı satın almak gibi sizin için küçük şeyler yapmak için elinden geleni yaptığı anlamına gelir, çünkü mutluluğunuz onun nihai memnuniyetidir. Kenya şöyle diyor: “Cinsel doyum bir ilişkiyi kurmaz veya bozmaz. Bir ilişkinin başarısız olmasına ya da gelişmesine neden olan şey yatak odasının dışında olan şeylerdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Bir Kızla Nasıl Tanışılır

Bir Kızla Nasıl Tanışılır? Yeni Birilerle Tanışın

Aşırı Kıskanç Erkek Psikolojisi

Aşırı Kıskanç Erkek Psikolojisi