içinde , ,

Düğün Kıyayetleri Seçerken Hatırlanması Gereken 3 Şey

HER-Dugunde-Hatirlanmasi-Gereken-Uc-Sey

Düğün kıyafetleri inanılmaz derecede geniş bir konudur. Ama hepsi esasen şu üç noktaya iniyor:

#1 Gelinliklerinizi erkenden almaya başlayın

Beyler, büyük günden en az 90 gün önce başlamanızı öneririm. Niye ya?

Paradan tasarruf edeceksiniz- Özel bir terzi dükkanım var ve düğününden birkaç hafta önce gelen adam daha fazla harcıyor. Bu, işi diğerlerine göre bir öncelik haline getirmek zorunda kalmak, fazla mesai maliyetleri ve aceleye getirilmiş bir siparişten kaynaklanan olası hatalarla sonuçlanır. Bazı ön planlama ile tüm bunlardan kolayca kaçınılabilir.

Stresten kaçınacaksınız- Düğününüz sırasında uğraştığınız yeterince stres var. Kıyafetinizi onlardan biri yapmayın. Kıyafetinizi birkaç ay önceden seçip satın almak stresi azaltmada önemli bir adım olacaktır.

Pratik yapmak için zamanınız var- Kıyafetinizi seçtikten sonra deneme yapabilirsiniz. Kıyafetlerinizi giyin ve mümkünse onları evin veya hatta ofisin her yerinde giyin. Onlarla rahat ol. Yeni bir çift ayakkabı aldıysanız, onları kırmak için bolca zamanınız olacak. Ağrıyan, rahatsız edici ayaklardan daha kötü bir şey yoktur. Kıyafetinize hiçbir şekilde zarar vermemeye dikkat edin!

#2 Elinden gelenin en iyisini yap

Davanın bir parçası gibi görünmelisiniz. Kıyafet kurallarını öğrenin, iyi uygulayın ve uygun şekilde kutlama yapmak için ihtiyacınız olan her türlü düğün aksanına sahip olun.

Düğün gününüzde şık giyinmek bir saygı göstergesidir. Sadece eşinize değil, bu özel günü birlikte paylaştığınız çevrenizdeki tüm misafirlere.

Kendinize yakışan bir kıyafet alın ve tüm detaylarınızın düzenli olduğundan emin olun. Parıldayan ayakkabılar, kesilmiş saç ve tırnaklar, preslenmiş giysiler- bunların hepsi, her şeyin özel görünmesini sağlamak ve fazladan yol kat ettiğinizi göstermekle ilgilidir.

Düğün gününüzün fotoğrafları bir ömür boyu saklanacak. Albümler her çıktığında utanç verici görünmemek için karizmatik göründüğünüzden emin olun.

#3 Rahat olun

Asla eleştirmeyin, asla şikâyet etmeyin; aslında gelininize elbisesinin güzel olduğunu söylemek dışında asla giyimden bahsetmeyin. Elinizden gelenin en iyisini yaparsınız ve diğer herkesin de aynı şeyi yapacağına güvenirsiniz ve terzilik fikirlerini kendinize saklarsınız. Gelininiz size Hawaii desenli bir yelek giydirmiş olsa bile.

İşte size düğün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Bir Düğünün Kıyafet Kurallarını Belirleyen 5 şey

Bir Düğünün Kıyafet Kurallarını Belirleyen 5 şey

Erkekler Nasıl Yüzük Takmalı (5 Önemli Kural)

Erkekler Nasıl Yüzük Takmalı (5 Önemli Kural)