içinde , ,

Erkek Kemer Rehberi

Erkek Kemer Rehberi

Ayakkabılarda olduğu gibi, resmi kemerler ve erkek gündelik kemerleri vardır, ancak iki stil arasında örtüşmeler vardır. Resmi kemerler takım elbise ve iş kıyafetleri ile giymek içindir. Günlük kemerler, kot pantolon ve şortlara kadar her şeyle giyilebilir.

Resmi Günler İçin Hangi Kemer Takılır?

Deri elbise kemerleri için en uygun malzemedir.

Siyah ve kahverengi deri için en resmi renkler; Resmi kemerlerin akıllı gündelik olarak doğru görebileceğiniz diğer bazı renkler, yaz için koyu kırmızı, ten rengi, lacivert, gri ve beyazdır.

Resmi bir kemer takarken, bir kıyafette kemer ve ayakkabı derileri ile metali eşleştirmeye dikkat edin. Kemeriniz sadece ayakkabınız ve diğer deri aksesuarlarınızla aynı renk değil, aynı parlaklıkta olmalıdır. Metal toka, diğer metal aksesuarlarınızla aynı renkte olmalıdır.

Gündelik Etkinlikler İçin Hangi Kemer Takılır?

Gündelik durumlar için, yine de metallerinizi eşleştirmelisiniz, ancak derilerde daha fazla hareket serbestliğiniz var- kahverengi ile ten rengi veya ten rengi ile beyaz iyidir.

Kot pantolonla nasıl bir kemer takmalısınız? Bir tutamda, resmi kemerinizi kot pantolonla da giyebilirsiniz. Pek doğru görünmüyor.

Neden doğru görünmüyor? Başlangıç ​​olarak, resmi kemer derisi genellikle parlak ve zariftir, gündelik kemerlerdeki deri ise sağlam ve mattır.

İkincisi, gündelik deri iş kemerleri, deri elbise kemerlerinden daha geniş ve daha serttir, bu da onları gizli taşıma için harika kılar. Genellikle değiştirilebilir tokaları almak için yapılırlar- çerçeve tarzından kovboy tokasına kadar her şey.

Büyük bir kemer tokası daha az resmidir. Elbise kemerleri genellikle küçük bir çerçeve tarzı tokaya sahiptir. Günlük kemerler, kıyafet tarzına uygun olduğu sürece hemen hemen her tokaya sahip olabilir.

Kaliteli Kemer Nasıl Alınır

Ucuz derinin cazibesine kapılmayın- kolayca çatlar ve perişan görünmenize neden olur.

Kayışlarda iyi kalite göstergeleri şunları içerir:

Çatlamayan yumuşak, esnek deri – en iyi (ve en pahalı) kemerler dana derisinden yapılır.
İşaretlenemeyen deri – tırnağınızla görünür bir çizik yapamıyorsanız, bu derinin yumuşak ve taze olduğu anlamına gelir.
İyi dikiş – gevşek uçları olmayan küçük, sıkı dikişler.
Değiştirilebilir çıtçıtlı tokalar.

Bence marka isimleri, konu kemer olduğunda daha fazla ödemeye değmez, çünkü kemerinizin nereden geldiğini kimse fark etmeyecektir! Harcayacak biraz fazla paranız varsa, bunun yerine kaliteye yatırım yapın.

Kaliteli Kemer Nasıl Alınır

Erkekler İçin Kemer Ölçüsü Nasıl Olmalı

Bir erkek için bir kemer nasıl boyutlandırılır?

Tamam, ne tarz istediğinize karar verdiniz ve bir mağazada kaliteli bir kemer buldunuz. Şimdi sadece doğru boyutu bulmanız gerekiyor. Peki nereden başlamalı?

Kemer bedeniniz pantolonunuzun belinden 5-10 santimetre daha uzun olmalıdır.

Alternatif olarak, eski kemerinizden yeni kemerinizin boyutunu öğrenebilirsiniz. Her zaman bağladığınız yerden kayışın diğer ucuna kadar ölçün ve buna en yakın bedeni alın.

Bir plaka tokası satın alırken, atış mesafesinin (çengelden kancaya olan mesafe) kemerinizin uzunluğunu artırdığını unutmayın.

Yanlış boyutta bir kemeri seviyorsanız (veya kemeri aldığınızdan beri bedeniniz değiştiyse) çakı veya mutfak makasınızla kemere delik açmaya ÇALIŞMAYIN. Belli olacak ve kemer kopacak. Düzgün bir delik açmak için yerel ayakkabı tamircinize götürün.

Elbise kemerlerinin yalnızca kısa bir kuyruk ucu olmalıdır. Bağlandığında, tokanın solunda, ilk kemer köprüsünü veya varsa kemerin üzerindeki halkayı geçirecek kadar uzun, sadece birkaç santimetre deri istiyorsunuz.

Erkekler İçin Kemer Ölçüsü Nasıl Olmalı

Bir erkek kemeri için en iyi genişlik nedir?

Genel bir kural olarak, daha geniş bir kemer daha rahat olacaktır.

Elbise kemerleri ideal olarak 3-5 santimetre genişliğinde olmalıdır. Zayıf bir yapıya sahipseniz veya dar bir pantolon giyiyorsanız, bu ölçeğin sonunda bir elbise kemeri arayın.

Buna karşılık, gündelik kemerler daha geniş olabilir ve genellikle yaklaşık 3-4 cm genişliğindedir. Daha geniş bir kemer kot pantolon için mükemmel olacaktır.

Ne Zaman Kemer Takmamalısınız?

Kemer ve askıları bir arada kullanmaktan kaçının. Ayrıca klipsli seçenek yerine düğmeli askıları tercih etmenizi öneririm.

Cevap, pantolonunuzda kemer köprüsü yoksa kemere ihtiyacınız yok.

Genel olarak, kemer halkaları olan tüm pantolonlarla (kot pantolonlar dahil) bir kemer takmalısınız. Bırakmak özensiz görünebilir. Ancak, kıyafetiniz çok yoğun görünüyorsa veya buna uygun bir kemeriniz yoksa, pantolonunuz yeterince iyiyse, kemersiz giyinmeniz daha iyi olabilir!

Askılar uygun mu? Evet, kemerlere şık ve eğlenceli bir alternatif olarak. Biraz daha zahmetli olsa da düğmeli askılara karşı klips seçenekleri söz konusu olduğunda ilkini öneririm.

Askılar, daha büyük erkekler için iyi giyinmenin harika bir yoludur- pantolonunuzu daha etkili bir şekilde tutar ve beldeki hacmi azaltır. Ayrıca kısa boylu bir erkeğin daha uzun görünmesini sağlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Erkek-Kemerleri-Nedir-Cesitleri-ve-Malzemeleri

Erkek Kemerleri: Nedir, Çeşitleri ve Malzemeleri

Erkekler İçin Günlük İş Gömlekleri

Erkekler İçin Günlük İş Gömlekleri