içinde

İhtiyaçlarınız için En İyi Egzersiz Ekipmanı Seçmenin 4 Yolu

Ihtiyaclariniz-icin-En-Iyi-Egzersiz-Ekipmani-Secmenin-4-Yolu

Yıl boyunca ne tür egzersiz yaparsanız yapın, köpeğinizle günlük yürüyüşler, zorlu ağırlık seansları, triatlon hazırlığı, boks veya diğer aktiviteler olsun, doğru türde egzersiz ekipmanı kullanmak çok önemlidir.

Uygun giysiler giymek, egzersiz yaparken daha rahat olmanıza yardımcı olacaktır. Aşırı ısınma veya üşüme riskini azaltabilir ve ne giydiğinizi veya ne giymediğinizi düşünerek antrenmana konsantre olamayacak kadar dikkatinizin dağılmamasını sağlayabilir.

Erken pes etmek ya da başlamamak için kendinize bahaneler sunmaktan kaçının. Egzersizi her gün kolaylaştırmak için doğru ekipmanı kullanın. Giysilerin uyumu kritik bir unsur olsa da, satın almadan önce düşünülmesi gereken daha çok şey var.

Egzersiz için Doğru Ekipmanları Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sadece Marka İsimlerini Değil Kaliteyi Düşünün

Sadece Marka İsimlerini Değil Kaliteyi Düşünün

Giyim ihtiyacı çok büyük ve büyümeye devam ediyor. Birçok ünlü markalarının ilgisini çekiyor, büyük, tanınmış moda isimleri çeşitlenmeye devam ediyor ve birçok küçük, bağımsız marka yeni bir ürün çıkarıyor. Yüksek arz seviyesi nedeniyle, çok çeşitli kaliteli antrenman kıyafetleri var.

Bu nedenle, pahalı markalara dikkat etmek ve ürünlerin kalitesini incelemek akıllıca olacaktır. Daha önce adını duymamış olabileceğiniz markalar, diğer birçok seçeneğe göre kalite açısından çok daha üstün olan üst düzey teklifler oluştururlar ve sıklıkla da yaparlar.

Soğuk aylar için sıcak tutan erkekler için kapüşonlular veya kompresyon taytları, antrenman şortları, tişörtler veya diğer ürünleri satın alıyor olun, giysilerin nasıl ve nerede yapıldığını öğrenin. Blog okuyun ve farklı markaların ve belirli ürünlerin geçmiş kullanıcılarından gelen incelemeleri, referansları, sosyal medya gönderilerini, forum yanıtlarını ve makaleleri inceleyin. Bu araştırma, temizlenmesi ve bakımı kolay bir giysinin ne kadar rahat giyileceğini ve ne kadar uzun ömürlü olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Malzemeleri Değerlendirin

Malzemeleri Değerlendirin

Antrenman ekipmanlarının uzun ömürlülüğünü ve rahatlığını etkileyen en önemli unsurlardan biri de yapıldığı malzemedir. Yeni ürünler satın almadan önce, kullanılan malzemeleri ve örneğin teri emecek şekilde tasarlanıp tasarlanmadıklarını öğrenin. Serin ve rahat kalmanız için nefes alabilen sentetik malzemeler veya teri buharlaştırma olasılığı daha yüksek olan doğal malzemelere dikkat edin.

Pamuk genellikle giyim için mükemmel bir malzeme olarak kabul edilirken, egzersiz kıyafetleri için en iyi seçim değildir. Teri emer, nemi cildinize daha yakın tutar ve muhtemelen sizin için sorunlara neden olur. Ayrıca, genellikle giyenlerin daha fazla ısınmasına neden olacağından, kauçuk veya plastikten yapılmış giysiler hakkında iki kez düşünün. Giysileri analiz ederken, parçaları çamaşır makinesine veya kurutucuya atıp atamayacağınızı ve cilt hassasiyetiniz varsa malzemelerin sizin için ne kadar iyi çalışacağını düşünün.

Farklı Aktivite Türleri İçin Neye İhtiyacınız Olduğunu Düşünün

Farklı Aktivite Türleri İçin Neye İhtiyacınız Olduğunu Düşünün

Hava durumuna ve yapmayı planladığınız egzersiz türüne göre seçebileceğiniz birden fazla egzersiz kıyafetine sahip olmanıza yardımcı olur. Farklı malzemeler ve tasarımlar, çeşitli etkinlikler için daha iyi çalışabilir ve eğitimi daha zor ve daha uzun hale getirebilir.
Gardırobunuzu birden fazla seans tipine hazırlamak için ne kadar hareket ve esneme yapacağınızı, ne kadar ısınacağınızı, nerede egzersiz yapacağınızı ve daha fazlasını düşünün. Örneğin, düzenli bisikletçiler rahatlık için dolgulu özel bisiklet şortları isterken, yoga ve Pilates ile uğraşanlar farklı pozisyonlara girerken özgürce hareket edebilecekleri daha bol giysiler isteyeceklerdir. Koşucular, düşmemeleri için bele tam oturan şortlara veya kompresyon taytlarına ihtiyaç duyarlar.

Güvenliği Bir Etken Hale Getirin

Antrenman ekipmanı seçerken akılda tutulması gereken başka bir şey de güvenliktir. Yeni başlayanlar için, yanıcı olmayan veya hareket ederken ekipmana takılabilecek kadar uzun veya bol olmayan giysilere ihtiyacınız var. Görünürlüğü de düşünün. Özellikle geceleri dışarıda egzersiz yapıyorsanız, siyah, koyu gri, kahverengi veya lacivert yerine yansıtıcı veya parlak ve açık renklerden yapılmış parçalar almalısınız.

UV korumasını da göz önünde bulundurun . Örneğin, uzun mesafe koşucusu, golfçü, sörfçü, yüzücü veya bisikletçiyseniz ve saatlerce dışarıda egzersiz yapıyorsanız, cildinizi güvende tutmak için güneşten koruyucu giysiler isteyeceksiniz.

Acele etmeyin ve gördüğünüz ilk kıyafetleri veya harika özel ürünleri veya en havalı görünümü olanları satın almayın. İyi giyecek ve uzun süre dayanacak ve size ihtiyacınız olan koruma, rahatlık ve diğer faydaları sağlayacak uygun egzersiz ekipmanını bulmak için zaman ayırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Hakan Seymen

Ben Erkek Modu'nun kurucusu Hakan Seymen. Ben Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan bir psikoloğum. Erkek stili üzerine yoğun araştırmalar yapmaktayım ve erkeklerin daha iyi giyinmesine yardımcı olmak için makaleler oluşturuyorum.

Antrenman Öncesi Takviyelerin Yan Etkileri Nelerdir?

Antrenman Öncesi Takviyelerin Yan Etkileri Nelerdir?

Sivilce (Akne) için 7 Etkileyici Evde Tedavi

Sivilce (Akne) için 7 Etkileyici Evde Tedavi